Pytanie Nr 2

Pytanie Nr 2   23.07.2016

1.Witam - zatem dysponuje Pan kompaktową centralą z powietrzną PC, która odpowiada za wentylację, ogrzewanie powietrzne i produkcję ciepłej wody użytkowej:

Nie dysponuję kompaktową centralą z powietrzną PC.

1/ Jaki to producent i model

Nie dysponuję, ale model centrali musi być odpowiednio dobrany ; do obiektu, ilości użytkowników, ich potrzeb i przyzwyczajeń.

2/ Czy ma Pan zamontowane ciepłomierze pokazujące ile energii cieplnej pochłania podgrzewanie nawiewanego powietrza do budynku oraz używania c.w.u.

Nie mam ciepłomierzy

3/ Czy rzeczywiście przepływ powietrza 80 m³/h wystarczy do podgrzania domu do temperatury 23 st.C i wyprodukowania c.w.u. dla 2 osób

W moim domu wystarcza, pokazują to załączone tabele z wynikami. Zależy to znacząco od jakości energetycznej skorupy budynku.

4/ Czy GWC to złoże żwirowe pod budynkiem

Nie żwirowe, GWC, jak piszę w artykułach, to „szpara” pod płytą fundamentową z systemem zastosowanych elementów do efektywnego energetycznie funkcjonowania.

5/ A gdzie zlokalizował Pan kratkę wywiewną powietrza wyprowadzanego z budynku na zdjęciach nie mogę ją zidentyfikować

Zlokalizowałem ją na zachodnim szczycie budynku. Według przepisów kratka wywiewna powinna być zlokalizowana nie bliżej niż 2 m od czerpni, u mnie jest po przeciwnej stronie budynku.

6/ Jaką grubość styropianu ma Pan na ścianach a jaką na stropie

Na ścianach stosowałem grubość styropianu 30 cm, a na stropie nie styropian a wełnę mineralną o grubości ponad 40 cm.

Warto wiedzieć, że domy pasywne różnią się od konwencjonalnej praktyki budowlanej. Dobra koncepcja budynku pod względem energetycznym to kierunek do uzyskania sukcesu i jeden z najbardziej istotnych elementów całej układanki. Budujmy domy, które dla nas i naszych milusińskich będą najwyższym standardem przez dzisięciolecia.